koloseum

10 najlepszych miejsc do zwiedzania w Rzymie

Wakacje w Rzymie to nie lada gratka nie tylko dla miłośników zabytków historycznych i pasjonatów zamierzchłych obyczajów. Rzym to również kolebka mody, kultury i doskonałej kuchni. Przepięknych miejsc w tym mieście jest istne zatrzęsienie, dlatego zwiedzanie najlepiej rozpocząć od 10 najlepszych atrakcji w Rzymie.

Belvedere del Gianicolo (Janikulum)

Janikulum to wzgórze w zachodnim Rzymie, z którego roztacza się niesamowity widok na panoramę miasta. Jeżeli uwielbiamy spacery i zniewalające pejzaże, definitywnie powinniśmy odwiedzić tę rzymską perełkę.

Panteon

Panteon jest ikoną potęgi starożytnego Rzymu i jednym z najlepiej zachowanych budynków z tamtej epoki. Budowla powstała w formie świątyni, którą postawiono w 126 roku. Obiekt do dziś służy jako kościół.

Piazza Navona

Piazza Navona to jedna z najstarszych przestrzeni publicznych na świecie. Odwiedzając to miejsce, nie sposób nie zatrzymać się przy zachwycających fontannach i posągach, które nadają niepowtarzalnego uroku całej okolicy.

Trastevere

Trastevere to w rzeczywistości rzymska dzielnica. Jest bardzo popularna wśród mieszkańców ze względu na brukowane uliczki i prześliczne, stare kamieniczki. Doskonała lokacja na romantyczny spacer.

Piazza di Spagna

Jest to kolejny plac publiczny, na który warto się udać podczas rzymskich wakacji. Piazza di Spagna jest najbardziej znany ze Schodów Hiszpańskich – monumentalnych schodów, które składają się ze 135 stopni i prowadzą do kościoła rzymskokatolickiego.

Basilica di San Pietro

Bazylika św. Piotra znajduje się w rzeczywistości w Watykanie, niezależnym państwie w granicach Rzymu. Jednakże jest także najbardziej charakterystycznym symbolem kościoła rzymskokatolickiego, więc nic dziwnego, że mieszkańcy Rzymu bardzo cenią sobie ten boski przybytek.

Fontanna di Trevi

Jak głosi legenda, jeśli wrzucimy do tej fontanny monetę, rzucając ją przez ramię, za siebie, to pewnego dnia wrócimy do Rzymu. Ponadto, warto też na chwilę zatrzymać się przy tym rzeźbiarskim dziele sztuki, podziwiając wszystkie drobiazgi i podświetlone elementy.

Fori Imperiali

Fori Imperiali, czyli Fora Cesarskie, były niegdyś politycznym i gospodarczym centrum Cesarstwa Rzymskiego. Dzisiaj – już w różnym stopniu zrujnowane – nadal są potężnym miejscem do wyobrażenia sobie starożytnych cesarzy przy pracy.

Stare Miasto

Stare Miasto w Rzymie zawiera wiele kultowych zabytków na tej liście. Jest również drugim najpopularniejszym miejscem odwiedzanym przez turystów. A oprócz zabytków, Stare Miasto wypełniają restauracje i kawiarnie mieszczące się na pięknych placach publicznych.

Colosseo

Koloseum znalazło się na szczycie listy najciekawszych atrakcji Rzymu. Niegdyś arena dla gladiatorów, dzisiaj ta błyskawicznie rozpoznawalna konstrukcja przyciąga do siebie około czterech milionów turystów każdego roku.

Sprawdź też, jakie fantastyczne miejsca czekają na Ciebie na „najniższym” kontynencie, klikając https://www.realista.pl/5-najlepszych-miejsc-do-odwiedzenia-w-australii/.