paznokcie

5 sposobów na zdrowe paznokcie

Podobnie jak w przypadku wielu trendów w modzie, Instagram pomógł utorować drogę do tego, aby manicure stał się własną formą sztuki. Podczas gdy klasyczny manicure francuski wciąż jest popularny, zdobienia paznokci przebyły długą drogę i teraz mają swój własny świat kolorowych projektów i modnych trendów.

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na wizytę u manikiurzystki każdego miesiąca, czy wolimy zrobić to samodzielnie w domowym zaciszu, wszyscy pragniemy zdrowych paznokci. Może to zapewnić regularna pielęgnacja, która nie musi być ani kosztowna, ani czasochłonna. Oto jak dbać o paznokcie:

Kremy nawilżające i olejki, aby zachować zdrowe skórki

Skórki to cienka warstwa skóry na spodzie paznokcia połączona z palcem. Mogą one często wysychać, powodując łuszczenie. Mycie rąk w ciągu dnia usuwa z paznokci naturalne olejki, których potrzebują, aby zachować zdrowie. Gęsty krem ​​nawilżający lub olejek do skórek zapewni odżywienie i wzmocnienie paznokci. Zawsze można sprawdzić Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil od Boots at Marshes, który sprawi, że paznokcie wrócą do zdrowego stanu.

Manicure raz na miesiąc może zachować zdrowe paznokcie

Manicure to świetny sposób na urozmaicenie paznokci. Jeśli obgryzamy paznokcie, manicure może nawet zmotywować nas do zaprzestania. Podczas każdego zabiegu manikiurzystka dopilnuje, aby nasze paznokcie były zdrowe i wytrzymałe. Nie zaszkodzi też lakier do paznokci. Jednak ważne jest, aby też dawać paznokciom odpoczynek od lakieru.

Utrzymywać paznokcie suche i czyste

Podobnie jak dłonie, same paznokcie również należy regularnie myć. Wiele osób ryzykuje infekcję przy rygorystycznym czyszczeniu za pomocą spiczastych i niepotrzebnych narzędzi. Prosty pędzelek do paznokci to znacznie lepsza alternatywa.

Podczas mycia rąk delikatnie wyszorujmy powierzchnię paznokci, a także spód, aby usunąć uwięzione pod nimi bakterie. Warto dodać, że jeśli paznokcie są mokre, bakterie mogą łatwiej się rozwijać. Dlatego upewnijmy się, że dobrze suszymy ręce po umyciu. A podczas wykonywania prac domowych, zawsze nośmy rękawiczki, aby zapobiec nieprzyjemnym infekcjom.

Suplementy

Jeśli uważamy, że balsam do rąk niewiele nam pomaga, istnieją pewne suplementy, jakie możemy zastosować, aby wesprzeć walkę z łamliwymi paznokciami. Badania wykazały, że biotyna (witamina z grupy B) jest bardzo pomocna we wzmacnianiu i powiększaniu paznokci.

Co więcej, pożywna i zróżnicowana dieta zagwarantuje również trwałe zdrowie paznokci. Zapytajmy swojego lekarza o wprowadzenie biotyny do naszej diety i porozmawiajmy z ekspertami od żywienia, aby znaleźć najlepszą dla nas opcję.

Paznokcie u stóp

Faktem jest, że paznokcie u stóp są znacznie mocniejsze niż paznokcie na dłoniach. Jednak ważne jest, aby nie zaniedbywać żadnych z nich. Ze względu na znacznie grubszy wygląd paznokcie u nóg mogą być trudne do przycięcia. Dlatego przed obcinaniem zawsze powinniśmy wymoczyć stopy w ciepłej wodzie.

Jakby nie było, możemy łatwo zaniedbać swoje paznokcie. Jednakże podjęcie podstawowych kroków może nam skutecznie pomóc w utrzymaniu zdrowych i mocnych paznokci. Ponadto, wielu niepożądanych stanów można uniknąć dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Z tego względu nie bójmy się eksperymentować z produktami i metodami, aby zobaczyć, która z nich będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem. Zainwestujmy troszkę czasu i wysiłku, a do tego róbmy to regularnie, a będziemy mogli cieszyć się zdrowymi i lśniącymi paznokciami każdego dnia.