australia

5 najlepszych miejsc do odwiedzenia w Australii

Planowanie podróży na „dolny” kontynent może wydawać się dużym wyzwaniem. Jakby nie było, Australia to ogromne miejsce, dlatego ilość atrakcji może nas tutaj przytłoczyć. Z tego względu, przygotowaliśmy najlepsze miejsca w Australii, jakie powinien odwiedzić każdy turysta.

Sydney

Ze swoją kultową operą i mostem Harbour Bridge, Sydney ma dużą i bardzo zróżnicowaną populację. Na przykład, wybierając się do pobliskiego Parku Narodowego Ku-ring-gai Chase, możemy podziwiać starożytną sztukę naskalną i wiekowe ryciny rdzennych mieszkańców tego niesamowitego kontynentu.

Błękitne Góry

Jest to przepiękny i drogocenny obszar o łagodnym klimacie. Nic więc dziwnego, że Góry Błękitne wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Niektórzy turyści wspinają się tutaj po Giant Stairway, aby zobaczyć niezwykłą formację skalną The Three Sisters. A stamtąd można udać się szlakiem prosto do imponującego wodospadu Katoomba.

Wielka Rafa Koralowa

Wielka Rafa Koralowa składa się z ponad 2900 pojedynczych raf, rozmieszczonych na 900 wyspach o długości ponad 2300 kilometrów. Jest to największa rafa na świecie, a jej rozwój trwa już od ponad 20 000 lat. Niestety zmiany klimatyczne powodują śmierć dużych obszarów rafy.

Uluru

Uluru to duża formacja skalna z piaskowca, która jest święta dla miejscowych tubylców. W okolicy Uluru znajduje się wiele źródeł, jaskiń i starożytnych malowideł, które można zwiedzać, wędrując kilkoma ścieżkami spacerowymi. Uluru słynie również z niesamowitych wschodów i zachodów słońca, które sprawiają, że formacje skalne zmieniają kolor wraz z ruchem słońca.

Melbourne

Melbourne szczyci się bogatym życiem nocnym oraz lokalną sceną artystyczną i kulturalną. Warto tutaj odwiedzić Queen Victoria Markets. Jest to największy targ na świeżym powietrzu na półkuli południowej. Z kolei na pobliskiej wyspie Phillip Island odbywają się regularne „parady pingwinów”, podczas których duża liczba małych pingwinów schodzi na brzeg, aby zakładać gniazda.