twarz-cera

Sztuczki na nieskazitelną cerę

Chcesz podkręcić atrakcyjność swojej cery, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Poniżej prezentujemy kilka użytecznych trików, dzięki którym twoja skóra będzie emanować cudownym blaskiem.

Korektor

Korektor to wspaniałe rozwiązanie dla niedoskonałości cery. Często, gdy jesteś zmęczona, twoja cera wyraźnie to pokazuje. Jednak dzięki naszym sposobom możesz temu zapobiec. Jednym z nich jest korektor – znakomite rozwiązanie na cienie pod oczami i inne niedoskonałości. Aczkolwiek należy pamiętać, że nie powinnaś wybierać odcienia zbyt pochopnie. W przypadku obszarów pod oczami odcień korektora powinien być o jeden lub dwa tony jaśniejszy niż naturalny odcień twojej skóry.

Baza pod makijaż

Z bazą pod makijaż będziesz mogła uzyskać nieskazitelną cerę na długo. Zazwyczaj użycie podkładu nie jest pierwszą rzeczą, o jakiej myślisz podczas nakładania makijażu. A to pewnie dlatego, że nigdy wcześniej go nie używałaś. Ażeby wykorzystać ten sposób, powinnaś wybrać bazę, która rozwiąże problemy twojej cery, takie jak tłuste obszary T, przebarwienia, czy suchość.

Podkład

Podkład to obowiązkowy produkt w kosmetyczce każdej kobiety. W celu uzyskania naturalnego i rozświetlonego wyglądu twarzy należy dobrać podkład do rodzaju skóry. Jeśli masz cerę mieszaną lub tłustą, wybierz podkład z efektem przeciwbłyszczenia lub bez transferu. W przypadku skóry normalnej i suchej lepszym wyborem będzie naturalny podkład nawilżający. A jeśli chodzi o starzejącą się skórę, najodpowiedniejszym rozwiązaniem byłby lekki podkład w płynie lub tonizujący krem ​​nawilżający o właściwościach pielęgnacyjnych.

Zobacz też, co powinno znaleźć się w wiosennej szafie.

Podsumowanie

Pamiętaj, że promienna skóra nie powinna być jedynie efektem makijażu, którego używasz. Najważniejszą kwestią jest tutaj zdrowy styl życia – jest to pierwsza rzecz, o jaką należy zadbać, aby uzyskać promienny wygląd. Mówimy tutaj o piciu dużo wody, wystarczającej ilości snu i ćwiczeniach. Jednakże najistotniejszym czynnikiem jest zdrowa dieta. Dlatego warto zbilansować swoje posiłki i eksperymentować ze zdrową żywnością, aby zapewnić jak najlepsze korzyści nie tylko dla zdrowia skóry, ale przede wszystkim całego organizmu.

Wszystko to jest niezbędne dla uzyskania pięknej cery. Ponadto, mogą w tym również pomóc inne nawyki, takie jak nawilżanie lub złuszczanie. Dzięki tym rozwiązaniom będziesz mogła cieszyć się wymarzoną cerą każdego dnia!