francja

5 najlepszych atrakcji turystycznych we Francji

Słynąca z win, serów i – z jakiegoś powodu – również z rowerów Francja jest najpopularniejszym miejscem turystycznym na świecie i co roku odwiedza ją ponad 80 milionów osób. Atrakcji we Francji jest co niemiara, ale które z nich stanowią złotą piątkę tego kraju? Już Wam ujawniamy.

Katedra w Chartres

W mieście Chartres znajduje się piękna katedra. Ten wspaniały przykład francuskiej architektury gotyckiej z XIII wieku jest niemal nienaruszony i prawie doskonale zachowany. Nawet większość oryginalnych witraży zachowała się do czasów obecnych.

Mont Saint-Michel

U wybrzeży Normandii leży Mont Saint Michel. Ta skalista wyspa pływowa jest domem Benedyktyńskiego Opactwa St Michel. Jest to naprawdę inspirujące miejsce do odwiedzenia, a zarazem jedna z najpiękniejszych atrakcji francuskich.

Pałac wersalski

Gdyby nie Rewolucja Francuska, Pałac Wersalski mógłby nadal być oficjalną rezydencją królów Francji. Zbudowany przez Ludwika XIII w 1624 roku, ten wspaniały pałac był domem dla francuskich królów przez ponad 150 lat – do momentu aż rewolucja zmusiła rodzinę królewską do przeniesienia się do Paryża.

Zamek Chambord

Po Pałacu Wersalskim Château de Chambord jest drugim najczęściej odwiedzanym zamkiem w kraju. Król Franciszek I rozpoczął budowę Château de Chambord w 1519 roku, aby do woli polować w pobliskim lesie. Jednak jego chłodnie – wszystkie 440 z nich – oznaczały, że nigdy nie będzie to pierwszy wybór rezydencji króla.

Wieża Eiffla

Kwintesencja paryskiej atrakcji turystycznej, wieża Eiffla, jest dziełem Gustawa Eiffla, który zbudował ją w 1889 roku. Do dziś pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie i jest najwyższą wieżą w Paryżu. Jakby tego było mało, to najczęściej odwiedzana płatna atrakcja turystyczna na naszej planecie.

Jest to tylko pięć fantastycznych miejsc do odwiedzenia we Francji, ale każde z nich zapewnia odwiedzającym niezapomniane przeżycia.