Naturalne przysmaki dla psa – czy warto je podawać czworonogom?

Właściciele psów zdają sobie sprawę z tego, że należy codziennie dbać o dietę zwierzęcia. Należy dbać o karmę suchą i mokrą, która jest podstawą żywienia każdego zwierzęcia. Nie należy jednak ograniczać się tylko do tego. Tym bardziej że do dyspozycji są przysmaki naturalne dla psa od producenta, które powinny również na stałe zagościć w codziennej diecie. Dbając o dietę psa, będzie można zadbać o zdrowie tego zwierzęcia, dzięki czemu nie będzie trzeba tak często odwiedzać weterynarza.

Apetyczna przekąska dla psa

Naturalne przysmaki dla psa z hurtowni dostępne są dla każdego właściciela. Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z yorkiem, bernardynem, golden retriverem, labradorem lub też z inną rasą, przysmaki zawsze należy mieć pod ręką. Należy zwrócić jednak uwagę na ich jakość, aby mieć pewność, że nikt nie będzie w stanie świadomie zaszkodzić swojemu zwierzęciu. Naturalne przysmaki dla psów (dostępne są one m.in. na stronie https://prozoo.pl/) wykonywane są z najzdrowszych składników, które na dodatek poddawane są minimalnej obróbce termicznej (niekiedy wynosi ona 0%). Dzięki temu nie tracą one swojego aromatu, co też sprawia, że stanowią one smakowitą pokusę dla czworonogów. Może dla człowieka ten zapach nie jest apetyczny, ale psy czują zupełnie coś innego.

Jak wybrać przekąski dla psa?

Wybierając naturalne przekąski dla psa, należy zwrócić uwagę na to, że psy mają różne gusta. Podobnie jak człowiek. Jedne rzeczy będą zajadać z wielką przyjemnością, a inne mogą nie przypaść im do gustu. Kupując przysmaki dla swojego czworonożnego ulubieńca warto sprawdzić, które smaki wydają się dla niego najodpowiedniejsze. Jeżeli dany przysmak nie przypadnie psu do gustu, nie warto go zmuszać go do zjedzenia. Pod tym względem te mądre zwierzęta są podobne do człowieka. Na szczęście do wyboru są różne rodzaju przysmaków, które bazują na ogół na suszonych kawałkach mięsa. Dzisiaj można otrzymać m.in.:

  • przysmaki dla psów z dodatkiem sezamu;
  • przysmaki z kaczki;
  • ciastka z dodatkiem alg;
  • suszony przełyk jagnięcy.

Wybór jest naprawdę spory i można być pewnym tego, że każda osoba jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla swojego psiego pupila.

Dodatkowa forma pożywienia

Należy pamiętać o tym, że przysmaki mają stać się dodatkową formą pożywienia dla psów. Podstawą ma być sucha i mokra karma, którą również należy wybierać z wielką dbałością. Tak, aby mieć pewność, że codzienna dieta nie będzie w stanie zaszkodzić zwierzęciu. Trzeba mieć jednak świadomość tego, że zbyt duża ilość przysmaków może zaszkodzić zwierzęciu, prowadząc do otyłości. Ważne jest to, aby takich smakowitych rarytasów nie podawać psu przed pełnowartościowym posiłkiem.  Chodzi bowiem o to, że przysmaki dla psów są jak słodycze dla dzieci. Tzn. rodzice zabraniają dzieciom spożywania słodkości przed śniadaniem, obiadem lub kolacją. Podobnie należy postępować w przypadku psów.

O czym należy pamiętać?

Ważną kwestią jest to, aby dobierając przysmaki dla psa, uwzględnić jego wiek. Przykładem mogą być psi seniorzy, których szczęka nie jest już tak mocna jak kilka lat wcześniej. Twarde kości do pogryzienia mogą powodować wypadanie zębów, przez co spożywanie suchej karmy będzie utrudnione. Dla starszych psów lepsze będą miękkie ciasteczka, których także w sklepach nie brakuje. Podając przysmaki szczeniętom należy zadbać o to, aby były one jak najmniej przetworzone, z dodatkiem odpowiednich witamin. Im z kolei mogą przydać się nieco twardsze przysmaki, które mogą przynieść ulgę w trakcie wymiany zębów mlecznych na stałe.