bol-stawu

6 wspaniałych składników na pozbycie się bólu stawów

Doskonale wiemy, jak okropnie mogą czuć się nasze przepracowane stawy, kiedy wstajemy z łóżka o poranku. Zmagamy się wtedy z bólem i pulsowaniem w kolanach, ramionach, szyi i plecach. Z kolei większość uważa, że to tylko kolejny wybój na drodze starzenia. Na szczęście można go uniknąć dzięki sześciu poniższym metodom, które są bardzo skuteczne na bóle naszych stawów.

Dzięki tym sześciu pomocnikom ukoimy nasz nieznośny ból w sposób naturalny, dzięki czemu będziemy mogli spędzać czas z rodziną, dziećmi, wnukami i przyjaciółmi i bezboleśnie załatwiać obowiązki podczas naszej dziennej rutyny. Jak wiadomo, wszystkie te rzeczy mają wpływ na nasze stawy.

Z kolei na rynku istnieją dziesiątki suplementów, które twierdzą, że pomagają w leczeniu bólu stawów. Pytanie tylko, które z nich faktycznie działają? Oto złota szóstka najlepszych wojowników do walki z bólem stawów:

Glukozamina

Glukozamina występuje naturalnie w chrząstce i pomaga zapobiegać ocieraniu się kości i powodowaniu bólu lub stanu zapalnego. Wcześniejsze badania wykazały, że przyjmowanie suplementu siarczanu glukozaminy może poprawić ból stawów spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów.

Zaleca się przyjmowanie 1500 mg dziennie.

Chondroityna

Podobnie jak glukozamina, chondroityna jest budulcem chrząstki. Wcześniejsze badania wykazały, że około 53 procent osób, które przyjmują chondroitynę, ma 20 procent lub więcej poprawy w bólu kolana.

Zaleca się przyjmowanie 400 mg dwa razy dziennie.

Kurkumina

Efekty łagodzenia bólu kurkuminy przypisuje się związkowi znajdującemu się w przyprawie zwanej kurkumą. Analiza niedawno przeprowadzonych badań wykazała, że ​​może on pomóc złagodzić objawy bólu stawów bardziej niż placebo – i może być porównywalny z ibuprofenem.

Zaleca się przyjmowanie 500mg dwa razy dziennie.

Boswellia

Substancje chemiczne w boswellii mają działanie przeciwzapalne. Natomiast badania kliniczne wykazały, że może pomóc złagodzić objawy bólu.

Zaleca się przyjmowanie 100mg dziennie.

Diabelski pazur

Spożywanie diabelskiego pazura może pomóc złagodzić ból stawów spowodowany chorobą zwyrodnieniową stawów. W jednym z badań diabelski pazur działał tak samo skutecznie, jak lek przeciwzapalny zwany diacereiną.

Zaleca się przyjmowanie 600 mg trzy razy dziennie.

Olej z ryb

Analiza badań klinicznych wykazała, że ​​przyjmowanie suplementów oleju z ryb zmniejsza objawy bólu stawów u osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów. Upewnijmy się, że zawsze szukamy suplementu wolnego od rtęci i PCB.

Zaleca się przyjmowanie 1000 mg dziennie.