Podwójna kobieca elegancja w nowej kolekcji zegarków marki Longines

Według słów znanego projektanta mody elegancja istnieje tylko wtedy, gdy wnętrze jest równie piękne jak to, co widać na zewnątrz. Wykraczając poza terytorium haute couture, to określenie równie dobrze pasuje do świata zegarmistrzostwa i do zegarków marki Longines.


Nowy zegarek marki, który został ochrzczony jako Longines Master Collection Moonphase prezentuje podwójną elegancję w zaletach tarczy i jej wykończenia oraz mechanizmu, który w sercu obudowy wyznacza godziny z największym szacunkiem dla tradycji zegarmistrzowskich.
W tym wyjątkowo kobiecym modelu zegarka Longines, który pięknie uzupełnia kolekcję bogatą w modele o asertywnym charakterze, estetyczny wdzięk idzie w parze z technicznym mistrzostwem. Dowodem na to jest funkcja, która do tej pory była zarezerwowana dla męskich wersji zegarków Longines Master Collection, a mianowicie opcja wyświetlacza faz księżyca.


W dobie nieustannej dynamiki i tymczasowości pocieszające jest to, że można spojrzeć na zegarek i delektować się czasem w inny sposób, podążając za powolnym biegiem nocnej gwiazdy. Można to uznać w pewnym sensie za przywilej, ponieważ ta słynna mechaniczna komplementacja „fazy księżyca” wyraża prawdziwą zegarmistrzowską szlachetność.
Projektanci przyznają, że ta integracja z obudową o średnicy 34 mm była poważnym wyzwaniem. Podobnie jak datownik, który wymagał drobiazgowej pracy nad harmonią proporcji tarczy. Jednak wysiłki projektantów zostały uwieńczone sukcesem, ten nowy zegarek Longines oferuje romantyczny spektakl złotego dysku pojawiającego się i znikającego w ciągu dnia na tle rozgwieżdżonego nieba. Design również odegrał swoją rolę przy projekcie obudowy z masy perłowej z diamentami jako indeksy. Piękny sposób na dodanie uroku upływającemu czasowi.


Szwajcarska marka z Saint-Imier postanowiła zaprezentować jeden ze swoich kluczowych produktów na rok 2021 na różne sposoby. Gama trzech bransoletek w kolorze czerwonym, niebieskim lub taupe pozwala na wybór pomiędzy śmiałością, szykiem i dystynkcją, nie zapominając o możliwości wyboru dynamicznego charakteru bransoletki metalowej, elastycznej i wygodnej, odpowiedniej na każdą okoliczność.
W tej konfiguracji kontrast pomiędzy jasnością stali i delikatnością tarczy jeszcze bardziej podkreśla kobiecość naznaczoną samooceną i wyrażoną przez ten niezwykły zegarek Longines, który w tym wykonaniu łączy uwodzenie i dyskrecję.


Umiar i elegancja mają jednak kilka elementów możliwości wyboru, takich jak eksponowanie ekskluzywnego automatycznego szablonu dzięki obecności przezroczystego szafirowego rewersu, który ujawnia wszystkie jego sekrety. Przykładem może być silikonowa sprężyna balansowa, która jest lekka, niemagnetyczna, odporna, nierdzewna i niewrażliwa na rozszerzalność cieplną.
Mówiąc o możliwościach wyboru, możliwe jest również wybranie zegarka marki Longines z niebieską tarczą sunray lub ozdobionego klasycznym i niepowtarzalnym motywem posrebrzanego ziarna jęczmienia, emblematycznego dla Longines Master Collection.