Barbour, czyli jakość i styl

Historia marki Barbour jest związana z działalnością sklepu z kurtkami wodoodpornymi oraz z płaszczami z bawełny woskowanej.

Klientami sklepu byli głównie rybacy oraz robotnicy portowi. Bawełna woskowana pomimo tego, że była znana już dużo wcześniej, to jednak nigdy nie wykorzystywano ją do produkcji odzieży.

Co warto wiedzieć o marce Barbour?

Natomiast John Barbour – założyciel sklepu postanowił wykorzystać unikalną tkaninę w produkcji specjalistycznej odzieży. Wyroby były na tyle dobre oraz uniwersalne, że cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko rybaków, lecz także farmerów, stajennych, myśliwych oraz wszystkich tych, którzy pracowali w trudnych warunkach pogodowych, bardzo charakterystycznych dla klimatu brytyjskiego. Należy także podkreślić, że marka Barbour dostarczała także produkty dla wojska. Szczególnie cenione były nieprzemakalne płaszcze wykorzystywane między innymi przez marynarzy brytyjskich łodzi.

Barbour to marka dostarczająca kombinezony, stroje oraz odzież dla marynarzy w czasie wojny. Z kolei po zakończeniu II wojny wszystkie nadwyżki z magazynu wojskowych były sprzedawane detalicznie. Uniformy zyskały bardzo wysoką popularność między innymi wśród motocyklistów. Jednak poza motocyklistami kurtki marki Barbour cenione były także przez wielu innych pasjonatów, zwłaszcza miłośników polowań, jeździectwa, wędkarstwa oraz osób, które podczas pracy były narażone na negatywne warunki atmosferyczne. W następnych latach kurtki Barbour były już wyznacznikiem dobrego stylu, przywiązania do tradycji oraz zamożności. Duży wpływ na renomę marki miała pozytywna rekomendacja Księcia Edynburga. Dzisiaj wszystkie kurtki marki Barbour oznaczone są herbami członków królewskiej rodziny brytyjskiej. Jest to powodem do dumy, lecz także zobowiązaniem do podtrzymywania bardzo wysokiej jakości.

Intensywny rozwój marki Barbour

Produkty marki Barbour związane są współcześnie z nieco snobistycznym światem przepełnionym tradycyjnymi wartościami oraz dobrym stylem. Ciuchy tej marki znajdziesz tutaj: https://www.clobber.pl/pl/producers/barbour-1638022198.html.

Co ciekawe obecnie marka nie należy do najdroższych, a także nie jest trudno dostępna. Jak się okazuje jej produkty można zakupić niemalże w każdym większym mieście na terenie Europy. Marka Barbour to szereg tradycyjnych wartości, które są coraz rzadziej spotykane zwłaszcza w świecie szybkiej konsumpcji. Dlatego jest to jednym z powodów dużego sukcesu oraz wysokiego prestiżu Marki najbardziej znany i doceniany przez klientów produkty to oczywiście tradycyjne nieprzemakalne kurtki woskowane. Są kupowane najczęściej w trzech wariantach, czyli z materiału lekkiego, ciężkiego oraz super lekkiego. Bawełna egipska z kolei stanowi podstawowy surowiec do produkcji tkanin. Obecnie produkcja rozproszona jest niemalżenia całym świecie u wielu podwykonawców. Natomiast klasyczne kurtki woskowane nadal produkowane są tylko w Wielkiej Brytanii. Ich charakterystycznymi cechami są bardzo wysokiej jakości trwałe oraz mosiężne suwaki z charakterystycznymi, dużymi zębami, duży okrągły uchwyt suwaka, podszewka w kratę, mosiężne nity oraz zatrzaski, duże kieszenie zewnętrzne, kołnierz wykonany z brązowego sztruksu.

Kupując kurtkę Barbour można cieszyć się wyjątkowym komfortem przez wiele lat. Przy właściwym użytkowaniu kurtka może służyć nawet kilkadziesiąt lat. W tym czasie konieczne będzie jednak wykonanie dodatkowego woskowania. Zdecydowana większość kurtek marki to klasyczne, szerokie fasony. Jednak coraz częściej wprowadzane są również modele dla szczupłych sylwetek. Poza kurtkami marka Barbour oferuje także koszule, spodnie, marynarki, szaliki czy swetry i buty.