5 miejsc warte zobaczenia w Warszawie

Chcesz pojechać na wakacje do Warszawy, ale przed wyprawą chcesz się dowiedzieć co warto w owym mieście zwiedzić? Poznaj pięć miejsc warte każdej uwagi dla osób zwiedzających miasto Warszawa. Jest to jedno z ładniejszych miast w Polsce a co jest warte owej uwagi? Dowiesz się czytając owy artykuł.

Lista miejsc.

5 Multimedialny Park Fontann


Na miejscu piątym znajdziemy park w pobliżu starego miasta. Posiada on wielką atrakcję dla turystów a są nimi fontanny światła tańczą przy muzyce. No nic piękniejszego nie da się zobaczyć. Jak tańczące przy muzyce kolorowe światła.

4 Muzeum Powstania Warszawskiego, które warto zobaczyć


Coś dla lubiących historię i lubią dowiadywać się nowych informacji związanych z wojną i życiem podczas II Wojny światowej, jest to Muzeum Powstania Warszawskiego. Owe Muzeum ma objętość, aż 3000 metrów kwadratowych przez co jest co zwiedzać. Dawniej stało tu elektrownia tramwajowa tak dla ciekawostki.

3 Centrum Nauki Kopernik


Jeśli jesteśmy już przy naukowych chwilach i zwiedzanych nie wolno zapomnieć o owym centrum nauki Kopernika jest to miejsce przyciągające wielu turystów a to jest jedno z największych z tego typu miejsc w Europie mieści on ponad 500 eksponatów z przedmiotów takich jak biologia, chemia, fizyka astronomia i mnóstwo innych nauk.

2 Stare miasto


Jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc przez Warszawiaków, jak i turystów to Stare miasto. Stare miasto to wizytówka Warszawy przepięknie odnowione i wybudowane po licznych zniszczeniach z okresu drugiej wojny światowej. Zostały wykonane według danych planów. Często mówi się, że zostały wybudowane na nowo po gruzach, które zostawiła wojna.

1 Pałac Kultury


No i oczywiście wisienka na torcie została na ostatnim a zarazem na pierwszym miejscu listy i jest to Pałac Kultury. Jest to najbardziej rozpoznawalna budowla i najbardziej chętna do zwiedzania w Warszawie przez turystów. Ten najwyższy budynek w naszym kraju powstał w latach 1952-54 i był zarazem prezentem od narodu radzieckiego dla Polaków. Dziś jest ciężko Sobie wyobrazić Warszawę bez owego Pałacu Kultury, który co roku jest osaczany przez turystów.

Podsumowanie


W Warszawie jest wiele miejsc wartych i godnych polecenia i warte zobaczenia, ale lista została oparta na dotychczasowych rankingach, a także przez badania, które są przeprowadzane co roku, gdzie najwięcej turystów się udaje w Owej Warszawie. Przez takie informacje powstała ta lista!, więc naprawdę warto zwiedzić te miejsca jak i inne, które nie zostały podane w owej liście.